Akademik Haberler

Deprem Bölgesindeki Araştırmacılar İçin Proje Özel Çağrısı

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, sitesinde yayınlanan açıklamada deprem bölgesindeki üniversitelerde sosyal bilimler alanında çalışan akademisyen ve araştırmacılara özel proje desteği verileceğini söyledi. Ayrıca yüksek lisans ve doktora öğrencilerine de burs verme kararı aldı.

Başvuru Tarihleri: 31 Mart 2023 – 31 Aralık 2023

Açıklama ve Çağrı Metni Şöyle:

Sayın Araştırmacılar,

Mustafa Kemal Atatürk, “Dünyada her şey için; uygarlık için, hayat için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir; fendir.”  sözüyle, doğru yolu bulmak için bilginin önemini vurgulamaktadır. Bu nedenle, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu olarak, toplumumuzun karşılaştığı zorlukları anlamak ve çözümler üretmek için sosyal bilimler alanında araştırmalar yapıyoruz. Amacımız, sosyal ve beşeri bilimler bütünlüğü içinde Türk dili, tarihi ve kültürü ile Atatürk ve eseri üzerinde özgün bilimsel araştırmalar yapmak ve yapılmasını sağlamaktır.

Son zamanlarda ülkemizin belli bölgelerinde yaşanan depremler ve seller gibi doğal afetler birçok insanımızın hayatını, işini ve çalışmalarını derinden etkiledi. Bu bağlamda Deprem Bölgesindeki Araştırmacılar İçin Proje Özel Çağrısı başlatıyoruz. Bu çağrı, bölgedeki sosyal bilimler alanında çalışan araştırmacılara yöneliktir. Başvurular, 31 Mart 2023 tarihinde başlayacak olup, 31 Aralık 2023 tarihine kadar https://giris.ayk.gov.tr/ adresi üzerinden Bilimsel Proje Başvuru Sistemi (PROSİS) ile alınacaktır.

Proje Çağrısına ilişkin detayları aşağıdaki PDF de bulabilirsiniz.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

İLANI İNDİR [219.72 KB]

Kaynak
ayk.gov.tr

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu