Hakkımızda

Günümüzde bilimsel ve teknolojik gelişmelerdeki hız herkesin malumudur. Bu hızlı değişim biliminsanları ve akademi dünyasının bir arada çalışmasıyla ortaya çıkmış ve içinde bulunduğumuz yüzyıl “Dijital Çağ” olarak adlandırılmıştır. 21.yüzyılda birçok alanda olduğu gibi iletişim ve haberleşme alanında da dijitalleşme kaçınılmaz hale gelmiştir.

Vizyon:

Bilim ve akademi dünyasının ilerlemelerini ve ihtiyaçlarını zamanında ve doğru olarak sunan, ayrıca akademisyen adayı ve bilim insanı adaylarının hedeflerine ulaşmalarında onları hemen her konuda destekleyecek içerikler üreten dinamik bir dijital platform olmaktır.

Misyon:

Akademisyen adaylarına, akademisyen olabilmeleri için gerekli sınavlar (ALES, YDS, YÖKDİL vb.) hakkında bilgi ve bu sınavların duyurularını, yurt içi ve yurt dışı lisansüstü eğitim (yüksek lisans ve doktora) hakkında bilgiler, lisansüstü eğitim için burslar, tez yazım kılavuzları, tez yazımını kolaylaştırıcı yardımcı programlar ile öğretim elemanı (araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi) ilanları vb. bir çok konuda desteklemek; ayrıca akademi ve bilim dünyasındaki gelişmeleri de sunmaktır.

Neden Hepsi Akademik:

Gelinen süreçte gördük ki 21.yüzyılın getirdiği bu dijitalleşme anlayışı maalesef efektif olarak kullanılamamış ve internet bilgi çöplüğüne dönmüş durumda. Bizler, genç kalmayı başarmış, akademik konularda aradığımızı tam manasıyla bulabildiğimiz, ihtiyaçları gideren veya kafamızdaki sorulara kolaylıkla cevap bulabildiğimiz bir platform bulamadık.

Dolayısıyla hem doğru bilgiyi arayıp bulmak hem de bulduğumuz doğru bilgileri sizlere de sunmak adına bir kaç arkadaş bu işe gönüllü olduk. Bunu yaparken de içerik açısından çok fazla dallanıp budaklanmayan, çizgisi belli, bilgi kirliliği yaratmayan, içerdiği konuların HEPSİnin AKADEMİK hayatı, akademisyenleri ve akademisyen adaylarını ilgilendiren, çağı yakalayabilen, dinamik ve yenilikçi bir vizyonla akademik platform olarak karşınıza çıkmış bulunduk.

Son olarak Yayınlarımızı veya içeriğin bir kısmını kaynak gösterdiğiniz sürece özgürce paylaşabilirsiniz.
Fikir ve sanat eserleri kanunu kapsamında telif haklarını bir şekilde çiğnediğimize inanıyorsanız bizimle hemen irtibata geçebilir ve içeriğin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Saygı ve Sevgilerimizle

Hepsi Akademik Platformu

Başa dön tuşu