Öğretim Elemanı İlanları

Bu alan üniversitelerin akademik kadrolarını güçlendirmek adına yayınladıkları akademik personel alım ilanlarından Öğretim Elemanı kadrolarının kategorize edildiği alandır. Bu bölümde Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi ilanlarını yeniden eskiye doğru görebilirsiniz.

Ayrıca Hepsi Akademik ailesi olarak bölüm bazlı ilan araması yapabilmeniz açısından bir sistem geliştirdik. Bölüm bazlı akademik personel ilanı araması yapmak için, sayfanın sağ tarafında E- Bülten üyeliğinin hemen altında bulunanLisans Bölümüne Göre Öğretim Elemanı İlanlarılistesinden de o bölüme ait öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi ilanlarını spesifik olarak liste halinde görebileceksiniz. Yine buradaki ilanlar da en yeni ilandan en eski ilana doğru sıralanmış şekilde karşınıza çıkacaktır.

Unutmayın yayınmış olan akademik kadro ilanlarına başvuru süresi 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğine göre ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür.

Başa dön tuşu